Прве стипендија у нашој школи

Објављено: четвртак, 06. децембар 2018.

Данас је у нашој школи у присусутву представника Локалне самоуправе  и Националне службе за запошљавање,  чланова  школског одбора и колектива , дошло до потписивања уговора о стипендирању ученика школе  од стране млекара  Милкхоус из Ниша и МИС Тодоровић из Ражња.

Више детаља

Посета ученицима на практичној настави у Габрову

Објављено: недеља, 18. новембар 2018.

Професори Стручног већа у саставу Жарко Стојановић, Милена Веселиновић, Тијана Цветковић, Драгана Јовановић, Наташа Ћирић и Тања Танчић и Душанка Митић као представник Школског одбора су у суботу, 17. новембра обишли наше ученике у Габрову у Бугарској.

Почетак практичне наставе

Објављено: понедељак, 12. новембар 2018.

У оквиру Еразмус + програма по два ученика наше школе свих образовних профила отпочели су своју практичну наставу у Габрову у Бугарској.

Ученици наше школе у Бугарској

Објављено: недеља, 11. новембар 2018.

У периоди од 11. до 26. новембра наши ученици образовних профила прехрамбени техничар, пекар, месар и прерађивач млека боравиће у Бугарској у оквиру пројекта Социјална интеграција кроз једнак приступ стручном образовању и васпитању.

Више детаља

Манифестације "ДАНИ ХЛЕБА И СИРА"

Објављено: уторак, 06. новембар 2018.

У Дому културе је 1.11.2018. одржана је манифестација ''Дани хлеба и сира'', коју организује Млекарска школа са домом ученика ''др Обрен Пејић''.

Ова манифестација први пут је одржана 2009. године под називом ''Хлеб наш насушни''. Током година добила је међународни и такмичарски карактер са циљем да се истакну успеси ученика, али и чињеница да заједничка интересовања прехрамбених школа не познају границе.

Више детаља

Учесници манифестације "ДАНИ ХЛЕБА И СИРА"

Објављено: среда, 31. октобар 2018.

Учешће на такмичењу и изложби
1.    Средњa школa Лапово
2.    Пољопривреднa школa са домом ученика "Соња Маринковић" Пожаревац
3.    Средњa школa "Бранислав Нушић" Соко Бања
4.    Пољопривреднa школa Шуматовац Алексинац
5.    Прехрамбено хемијскa школa Ниш
6.    Пољопривреднa школи "Радош Јовановић Сеља" Прокупље
7.    Пољопривреднa школи Лесковац
8.    Пољопривреднa школa са домом ученика "Љубо Мићић" Пожега
9.    Текстилно-технолошкa и пољопривреднa школa"Деспот Ђурађ" Смедерево
10.    Пољопривредно прехрамбена школа Приједор, Република Српска
11.    Професионална гимназија за туризам "Пенчо Семов" Габрово, Република Бугарска

Учешће на изложби
1.    О. Ш. "Јован Шербановић" Рановац
2.    Гимназија "Светозар Марковић" Ниш
3.    Техничка школа Књажевац

Предавачи на стручним предавањима и теме предавања
1.    Наташа Јанкулоски, Техничка школа Књажевац Каријерно вођење тема "Селфи предузетник"
2.    Светлана Петровић, Техничка школа Књажевац Каријерно вођење тема "Селфи предузетник"
3.    Младен Шљивовић, Гимназија Зајечар
4.    Срђан Станојевић, Гимназија Зајечар
5.    Миљана Ђорђевић, Технолошки факултет Нови Сад   тема Припрема модификата скроба
6.    Маријана Ђорђевић, Технолошки факултет Нови Сад
7.    Весна Шуберт, О.Ш. "Јован Шербановић" Рановац -  тема Славски обредни хлеб код Влаха
8.    Дејан Давидовић, Висока струковна школа Прокупље тема Могућност применесировина природног пореклакао додатакау производњи пекарских производа
9.    Зоран Предојев, компанија "Lesaffre" Београд -  тема  Врућ хлеб и пециво у сваком тренутку

Више детаља

ПРОЈЕКАТ - Социјална интеграција кроз једнак приступ стручном образовању и васпитању

Објављено: понедењак, 27. октобар 2018.

Након успешног пријављивања наше школе за ангажовање на овом пројекту које је обављено у период јун-септембар ученици образовних профила: прехрамбени техничар, пекар, месар и прерађивач млека  припремају се од 15.09. 2018.год. под менторством професора: Саше Рангелова, Марије Антанасијевић, Драгане Јовановић, Јелене Минић и Игора Стаменовића.
Пројекат ће се одржати у Бугарској  од 11.11. до 26.11. 2018. године.

"ДАНИ ХЛЕБА И СИРА" Млекарске школе са домом ученика "Др Обрен Пејић" - Пирот

Објављено: субота, 27. октобар 2018.

Поводом Дана Млекарске школе 1.11.2018. године, десету годину за редом Актив професора прехрамбене технологије Млекарске школе организује смотру Дани хлеба и сира , са циљем да ученици покажу ниво савладаних вештина из технологије пекарства и прераде млека. Позивамо Вас на пријатно дружење, размену знања и искустава , упознавања, остваривања и развијања међусобне сарадње. Такмичење, изложба и пратећи програм ће бити одржани у просторијама Млекарске школе и градског Дома културе.